STP 120 DOKU TAKİP CİHAZI

Doku infiltrasyonu için Myr Spin Doku İşlemcisi STP 120, her laboratuvarın gereksinimlerini karşılamak için geliştirilmiştir. En son teknoloji ve STP 120'nin eşsiz işleme yöntemi ile, onu şimdiye kadarki en başarılı Doku Takip Cihazı olarak nitelendiriyor. Dünya genelinde kurulu 3.000'den fazla ünite ile lider konumunu doğruluyor.

Teknik detaylar

Dalga Boyu aralığı 340 – 670nm
0” TFT Dokunmatik ekran Popup Klavye
Harici Klavye veya fare desteği (USB ile)
200 Teste kadar programlanabiilir
Test Modu : Flowcell veya Küvet
Kullanıcı dostu yazılım
Güç kaybı koruması
Universal güç kaynağı

Dünya çapında eşsiz bir teknik

Doku işleme, dokulardaki suyu gidermek ve onu doku kesitine izin veren bir ortamla değiştirmek için alkolleri kullanan bir tekniktir. Bunu başarmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Myr Spin Doku İşlemcisi STP 120, mükemmel infiltrasyon sonuçları elde etmek için doku için çeşitli hareketleri birleştiren patentli ve benzersiz bir teknikle bunu yerine getirir. Bu, dünyanın en iyi spin işleme yöntemi sayesinde mümkündür.

ÇALKALAMALI DÖNGÜ

Kasetli sepet, reaktif kabına daldırılır. Bu konumda, sepet 60 rpm’de döner ve her 60 saniyede bir dönüş yönünü değiştirir. Rotasyonel çalkalama, mükemmel bir doku infiltrasyonu, reaktiflerin homojen bir karışımını ve işlem süresinin azaltılmasını sağlar. Daha iyi sonuçlar almak için, kullanıcı isteğe bağlı olarak bir çalkalama işlemi başlatabilir.

 

ÇALKALAMA

Bu hareket, isteğe bağlı olarak kontrol panelinde etkinleştirilebilir ve sepetin, dönme hareketiyle birleştirilen kabın içinde yukarı-aşağı bir hareket gerçekleştirmesine izin verir, sızma kalitesini yüksek derecede hassasiyetle artıran bir helikoidal hareketi yerine getirir. Bu işlemin sonunda sepetler santrifüjlemeye başlar.

 

SANTRİFÜJLEME

Bu işlev, sızma süresi sona erdiğinde etkinleştirilir. Sepet, reaktif seviyesinin üzerine çıkar, ancak kabın içinde durur. 60 saniyelik bir süre boyunca, 210 rpm’de dönmeye başlar ve her 15 saniyede bir dönüş yönünü değiştirir. Bu işlem, dokunun en uygun şekilde boşaltılmasını sağlar ve reaktiflerin bir kaptan diğerine taşınmasını önler.

Doku işleme, bu yöntemle vakum sistemleri ile elde edilenlere neredeyse benzer sonuçlar verir!

 

Kolay kullanım

Cihaz, kullanıcı tarafından serbestçe ayarlanabilen en fazla 10 farklı programı saklama kapasitesine sahiptir. Programların her biri, zaman sınırı olmaksızın anında veya gecikmeli modda başlatılabilir. Enstrüman, tabana monte edilen dört silindir vasıtasıyla kolayca döndürülebilir. Bu, kullanıcının gemilerin her birine hızlı ve güvenli bir şekilde erişmesini sağlar.

 

Ergonomik kontrol paneli

Kontrol panelindeki düğmeler kolay kullanım için ergonomik olarak düzenlenmiştir. LCD ekran, işlem boyunca program numarası, kap, kalan süre, başlatma gecikmesi, programın toplam süresi, rotasyonel çalkalama ve çalkalama, sepetin santrifüjlenmesi, parafin banyolarının sıcaklığı, tarih ve saat gibi tüm parametreleri gösterir.

 

Kullanıcı ve numune için maksimum güvenlik standartları

Gemilerin her biri için ayrı kapak, buhar emisyonunu en aza indirir. STP 120-2 ve STP 120-3 versiyonları, bir fan ve aktif bir kömür filtresi aracılığıyla – havaya deşarj edilmeden önce buharları temizleyen bir duman tahliye sistemi içerir.

 

Bir güç kesilmesi durumunda, numuneler kurumaya ve katı parafinlere karşı korumak için bir batarya vasıtasıyla kap içinde otomatik olarak indirilir. Güç geri geldiğinde, cihaz programı kesintiye uğradığı noktada sürdürür. Uzun bir elektrik kesintisi ve parafin banyoları katılaşırsa, güvenlik programı etkinleştirilecektir. Enstrüman daha sonra parafin banyolarındaki değişikliğe başlamadan önce banyoların tamamen sıvılaştırılmasını bekleyecektir.

 

Acil hareketler, sepeti yukarı ve aşağı hareket ettirme veya istasyon değiştirme (sepet katılaştırılmış bir parafin banyosu içinde olmadığı sürece) pil üzerinden uygulanabilir. Cihaz aynı zamanda bir acil durdurma düğmesi ile donatılmıştır. Numunelerin yeniden yüklenmesi veya ileri boşaltılması için bir programı kesmek mümkündür.

 

 

 

Cihaz Versiyonları:

STP 120-1: Standart cihaz (temel cihaz, 10 reaktif kabı, 2 parafin banyosu, 120 kaset için 1 paslanmaz çelik sepet).

STP 120-2: Kömür filtreli STP 120-1 + duman emme sistemi.

STP 120-3: 120 kaset için STP 120-2 + ​​3. parafin istasyonu ve 2. sepet.

EnglishFrançaisDeutschTürkçe