Biz Kimiz ?

Birge Medikal, alanında 20 yıla varan tecrübeye sahip profesyoneller tarafından In Vitro Diagnostik (IVD) Laboratuvar sistemler, Medikal görüntüleme sistemleri ve Medikal Tıbbi Malzemeler satışı ve satış sonrası hizmetleri, anahtar teslim hastane ve laboratuvar kurulum projeleri konularında faaliyet göstermek üzere 2014 tarihinde Ankara’da kurulmuştur.

Firma olarak kuruluş amacımız; gerek ülkemizdeki gerekse dünyadaki sağlık sektörünün izlenmesi, ihtiyaçların karşılanması ve satış sonrası müşteri memnuniyetini esas alan bir anlayışla uzun yıllar hizmetlerimizin devam etmesidir.

Logo/Amblem ve Hikayesi

Amblemde yer alan iki form BİRGE MEDİKAL isminin baş harflerinden oluşmaktadır. “B” ve “M” harflerinin soyutlanmış hali insan figürünü simgelemekte ve firmanın birey odaklı bakış açısını ifade etmektedir.
Harflerin tabanda birleşimi işbirliği ve uzlaşıyı simgelemektedir. “B” ve “M” harfleri bütün canlıların yaşamında önemli rol oynayan kalp formunun soyutlanmasıyla oluşturulmuştur.
Amblemde kullanılan turkuvaz renk (Türk Mavisi) genel olarak “değişim” ve “dönüşümü”, tamamlayıcı renk olan lacivert ise sonsuzluk, karar ve otoriteyi simgelemektedir.

EnglishFrançaisDeutschTürkçe