Yarı Otomatik Döner Mikrotom M-240

Parafine gömülmüş doku kesitleri için Myr'ın M-240 mikrotomu, en son teknolojiyi kullanır ve şirketin mikrotomide kalite ve mükemmelliğe olan bağlılığını somutlaştırır. Rutin, araştırma ve endüstri uygulamalarında olağanüstü bölümleme için gerekli operasyonel rahatlığı ve istikrarı sağlar.

Teknik detaylar

Kullanıcı Dostu Arayüz

PCAD (öngörülen kapasitif) dokunmatik ekrana sahip tam renkli TFT 7 ”ekran. Ekranın boyutu ve eğimi, parametrelerin kolay ve zahmetsiz bir şekilde seçilmesini sağlar ve kullanıcı güvenliğini artırır. Gerekli tüm parametreler ve fonksiyonlar ana ekranda mevcuttur: bölüm modu, bölüm ve kırpma kalınlığı, bölüm sayacı, bölüm toplamı, kalan hareket, geri çekme ve kaba besleme, hafıza fonksiyonu.

Hafıza fonksiyonuDaha yüksek üretkenlik için MEM tuşu, düzgün parafin bloklarıyla çalışırken önceki kesimler ayarlarını almak için kullanılır. Sadece bir tuşa basarak, örnek depolanan MEM konumuna geçer.

Numune yönlendirme başlığıBir blokaj mekanizması sayesinde, kullanımı kolay değiştirme sistemi farklı numune kelepçeleriyle çalışmayı sağlar. Numunenin hassas hizalanması için elle tutulurak x ve y yönlerinde 0-pozisyonu göstergesi tıklanarak kolayca sağlanır.

Motorlu numune beslemesiSürekli ve kademeli olmak üzere iki modda hassas, motorlu kaba besleme. Sürekli modda, kontrollü örnek yaklaşımı sağlamak için hız yavaş ve hızlı arasında seçilebilir.

Numunenin Kolayca çıkartılabilmesi Kir birikmesini önleyen son teknoloji ürün tasarımı. Devre dışı bırakılabilen geri çekme fonksiyonu, bıçağın raf ömrünün uzatılmasına yardımcı olur.

Geniş atık tepsisiÖzel antistatik kaplama parafin yapışmasını önler ve temizleme süresini en aza indirir. Kol dayanağı için yüzeyli ergonomik tasarım. Aletlerin depolanması için mikrotomun üstünde geniş alan.

Bıçak taşıyıcı sistemiBıçak tutucu, tüm kesme kenarının kullanılmasına izin vermek için her iki yönde yanlara doğru kayar. Düşük ve yüksek profilli bıçakları kabul eder.

Pürüzsüz ve ergonomik çevirme koluEl çarkı, yenilikçi bir karşı ağırlık sistemi sayesinde mükemmel şekilde dengelenmiştir ve herhangi bir açısal pozisyonda kilitlenebilir. Kesme, volanı saat yönünde veya saat yönünün tersine çevirerek yapılabilir.Kullanıcı yorgunluğunu en aza indirmek için düzgün çalışan el çarkı.

EnglishFrançaisDeutschTürkçe